2016 m. rugpjūčio 22 d., pirmadienis

Vandentiekis, kanalizacija ir kiti vamzdžiai

 Kita svarbi mūsų statybos dalis - vamzdynas. Taip vadinamas, namo žarnynas :)

 Pirmas šio etapo darbas buvo atliktas dar tada, kai statė mums nuotekų valymo įrenginį. Kadangi jau kieme buvo ekskavatorius, tai pasinaudojau proga ir paprašiau, kad iškastų tranšėją nuo šulinio iki pamatų vandentiekio vamzdžiui. Gi nemokamai!.

 Atvažiavo ir pradėjo kasti. Kasė kasė ir iškasė kokių 2,5 m. gylio tranšėją. Visą mano darželį kartu su vestuvine rože užvertė moliu (atsiklausė, ar galima čia pilti. Aš leidau. Galvojau mažą kampuką su serenčiais užvers...).

 O aš nuoširdžiai, nežinojau, kad tokios gilios jos nereikia. Galvojau, kad va, bus gerai - tikrai neužšals vanduo :) žodžiu, paskui dar turėjom reikalų ją užkasti ;) Santechnikas pasikoregavo jos gylį su žvyru, įleido lauko vandentiekio vamzdį ir užpylė viršų žvyru. Molį toliau kasė mūsų padienis darbininkas Jonas. Ir užkasė!
Nuotraukoje nesimato, bet šita tranšėja beprotiško gylio.


 O toliau - vandentiekis ir kanalizacija.  Santechnikas atvažiavo su naparniku  ir per dvi dienas viską sukasiojo, suvedžiojo. Gaila, bet nuotraukų neturiu...



Tada atvažiavo elektrikas su naparniku ir per vieną dieną viską sukasiojo. Viską, tai reiškia visus magistralinius elektros laidus- į storas raudonas žarnas įdėjo storąjį laidą naujam elektros įvadui. Kol kas nėra žinių, ar bus kada nors mūsų kaime daugiau elektros galios (šiuo metu turim 1,5 kw), bet laidus susivedžiojom storesnius iš karto- gi po kelių metų nelupsim grindų.  Nuotraukų irgi nelabai turiu - tik va, koks laidų iškištukas iš žemių.


    O po to darbo vėl ėmėsi santechnikas - vedžiojo grindinio šildymo vamzdelius. Dar, žinoma, į tarpą buvo atvažiavę betonuotojai, nukasė gruntą, papylė žvyro, viską išlygino, sudėjo 10 cm polistirolo, užtiesė plėvelę ir sudėjo tinklą.

 Čia san.mazgo kampas.
 Čia didžiojo komabario fragmentas.
 Čia dar kitas didžiojo kambario fragmentas.
Miegamojo fragmentas.

Nu gi gražiai tie vamzdukai atrodo :) net kiek hipnotizuoja žiūrint :)


 O va taip viskas pasislėpė po betono sluoksniu. Staigiai. Per kokias 4 valandas.

Beje, apie grindinį ir apskritai šildymą padarysiu atskirą įrašą- visgi labai svarbus ir laaaabai brangus namų remonto etapas.

7 komentarai:

  1. Aha labai laukiam išsamiai apie šildymą, o kokį pečių planuojat statyti

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Pasirinkom kombinuotą granulinį su kietu kuru katilą.Su visokiomis ten automatikom. plius, galvojame apie šildymo sistemos užpildymą glikolio tirpalu- dėl viso pikto, kad neužšaltų. Deja, oras vanduo, kurio,matyt, būtume labiausiai norėję, nepakanka elektros galios. O su elektra perspektyvos nekokios. O apie šildymą plačiau bus tada, kai viskas bus pajungta. Šiuo metu sprendžiamas kamino/įdėklo į kaminą klausimas.

      Panaikinti
  2. Kaži, o kaip su vandentiekiu pačiu? Kaip tas vanduo keliauja iš to šulinio? Prieš tai buvai skaičius, kad gal reiks artezinio gręžinio. Ar reikėjo?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Gręžinio dar nedarėm. Bandysim kol kas su šuliniu verstis. Kiap sako uošvis- vandens šuliny visada pakakdavo - o ir karves girdydavo ir pačių žmonių nuolat gyvendavo daugiau. Tai gal užteks ir mums. Jei ne - tuomet kitą vasarą galvosim. Šią vasarą šulinį išvalėme - išpumpavom vandenį, iškasėm smėlį, papylėm plautos skaldos.

    O vandentiekis keliauja iš šulinio paptastu vamzdeliu, toliau į tranšėją įleistu ir apšiltintu, o po to po namu suvedžiotu - į vonią, virtuvę ir katilinę. Vandenį traukia siurblys, įrengtas katilinėje. Šulinyje ir liko tik tas vamzdlis su atgaliniu vožtuvu, kad vanduo atgal ištekėtų ir neskaldytų sistemos užšalęs. Net šulinio rentinio viršutinio nebeliko. Vietoj jo "sulig žeme" apšildytas šulinio dangtis.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kažkaip neteko girdėti, kad šulinio dangtis būtų apšildytas - net pagūglinau perskaičius :) Gal galite plačiau aprašyti - kokiom priemonėm ir galbūt kas patarė tai daryti ir kodėl?

      Panaikinti
  4. Sveiki, pas mus vanduo yra pakankamai aukštai, o "išvadas" iš šulinio virš įprasto vandens lygio. Būna žiemų, kad pas mus vanduo šulinyje užšaldavo. Tai tam, kad nebūtų bėdų, uošvis apšildė šulinio dangtį (viršutinio rentinio nėra- dangtis praktiškai sulig žeme). O dangtį darė pats- medinį padarytą dangtį smalavo, apkalė difuzinės plėvelės likučiais,įdėjo likusią vatą ir dar apkalė linoliaumu:)) žodžiu- iš visokių atliekų, ką turėjom. Tiesa, vata nėr geriausias pasirinkimas- gi ji nuo drėgmės praranda savo charakteristikas, bet pas mus ji gerai apsaugota :)) žodžiu, nežinau, ar toks sprendimas teisingas, šiais metais nebuvo tokių rimtų šalčių, bet aplinkui kaimynai irgi yra apsišildę šulinio dangtį, nes užšaldavo šulinys ir sutrikdavo vandens į namą tiekimas.Čia matyt vietovės ir vandens aukščio šuliniose ypatumai. Plius, žinoma, jei vandens "išvadas" iš šulinio į namą yra giliau po vandeniu, tada ir užšalimas ne bėda.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. rašėt kad vandens vamzdis iš šulinio 2,5m gylyje? Kodel tiek giliai, gal namas stovi žemiau nei šulinys, nes molio grunte užtenka ir iki 1,5m gylio? Sakot kad šulinyje vanduo labai aukštai, taip išeitų, kad jame paviršinis vanduo?tai toks vanduo ar tinka gėrimui?

      Panaikinti